Výpočty osvětlení

Making
Life
Easy

Výpočty osvětlení

Intenzitu osvětlení u nových staveb je nutné řešit ještě předtím, než fyzicky stojí. Obdobně tomu je i v případě rozsáhlejších rekonstrukcí. Děje se tak v rámci přípravy projektu, kde klíčovou roli sehrává právě výpočet osvětlení. Námi připraveným výpočtem osvětlení Vám pomůžeme dodržet předepsané normy, optimalizovat energetickou náročnost a s ní spojenou výši nákladů na svícení.

Výpočty osvětlení

Zpracujeme pro Vás kompletní návrh osvětlení dle platných norem a definovaných požadavků. Světelné výpočty provádíme výhradně v programu Dialux.

Protokol o měření osvětlení obsahuje informace dle normy ČSN 360011, mezi které patří: název objektu, účel měření, datum a čas měření, teplotu, charakter měření, způsoby měření, výsledky měření, celkový výsledek a upozornění provozovateli pro zprávu osvětlovací soustavy.

Realizujete s námi projekt osvětlení? Pak je pro Vás tato služba zcela ZDARMA.

Jsme certifikovaným partnerem společnosti DIALUX.

Nabízené varianty výpočtů

Nabízíme Vám rychlé a kvalitní zpracování výpočtů osvětlení dle níže uvedených norem.

  • Výpočet osvětlení vnitřních a venkovních prostor dle ČSN EN 12464 – zpracujeme návrh vnitřního, venkovního i pouličního osvětlení. Výsledky zpracované ve formátu PDF obsahují všechny náležitosti výpočtu, jako výpočet udržovacího činitele, oslnění URG, osvětlení pracovních ploch či silnic.
  • Výpočet denního osvětlení dle ČSN 73 0580, EN 17037 – navrhneme a posoudíme denní osvětlení vnitřních prostorů budov a pro posuzování návrhu stavebních objektů z hlediska jejich vlivu na denní osvětlení vnitřních prostorů okolních budov.
  • Výpočet osvětlení ulic – veřejné osvětlení dle ČSN EN 13201 – tato část evropské normy definuje na základě fotometrických požadavků třídy osvětlení pro pozemní komunikace s ohledem na zrakové potřeby uživatelů komunikace a zohledňuje vlivy tohoto osvětlení na životní prostředí.
  • Výpočet osvětlení sportovišť – ČSN EN 12193 – tato norma určuje osvětlení krytých i otevřených sportovišť pro většinu sportů. Stanoví hodnoty osvětlenosti pro návrh a kontrolu instalací osvětlení sportovišť pomocí údajů o světelné intenzitě, rovnoměrnosti osvětlení, omezení oslnění a barevných vlastnostech světelných zdrojů.

Zaujala Vás naše nabídka?

Neváhejte kontaktovat našeho specialistu pro více informací či nezávaznou nabídku. Využít můžete i kontaktní formulář ZDE.

Prohlédněte si naše nejnovější realizace

Pro více ukázek realizací klikni ZDE.

Dokumenty ke stažení
Všechny dokumenty